Sezóna 2016/2017

FSC Žilina 2016/2017

 


 


Žilinský zimný štadión ovládlo Finále Interpretačného korčuľovania a Adult, ale aj vyhodnotenie Slovenského pohára

Skončila sa nám sezóna – začína príprava na tú novú

Prvý aprílový deň sa v Žiline konala posledná súťaž sezóny a to Finále Interpretačného korčuľovania a Adult. Krasokorčuliari Figure Skating Clubu Žilina si na domácom ľade svoje voľné jazdy užili a umiestnili sa na popredných priečkach. Celkovo sa predstavilo šesť pretekárov.

IK C2 Gold:
Emília Kollárová - 1. miesto
Adriana Staňová - 2. miesto
Veronika Horváthová – 4. miesto

IK C3 Gold:
Anna Kollárová – 1. miesto

IK B Silver:
Kristína Gašperová – 2. miesto

Adult Silver:
Stanislav Kollár – 3. miesto

 

Takisto sa v Žiline konalo aj vyhodnotenie Slovenského pohára, kde bol z každej kategórie ohodnotený ten najlepší krasokorčuliar za túto sezónu. Našimi najlepšími sa tento rok stali za kategóriu Nádeje dievčatá 10 – Vanesa Šelmeková a za Staršie žiačky – Bianca Srbecká. Najlepší krasokorčuliari z celého Slovenska predviedli svoje exhibičné vystúpenia a krásne sa rozlúčili s touto sezónou.

Svoje exhibičné vystúpenie predviedli aj Martin LokajTerezou Fuchsovou, ktorí si skúsili aké je to korčuľovať ako tanečný pár – spoliehať sa jeden na druhého.

Celkovú sezónu Žilinského Figure Skating Clubu môžeme zhodnotiť ako veľmi dobrú. Naši krasokorčuliari predvádzali na súťažiach pekné výkony, s ktorými boli spokojní ako oni tak aj tréneri a rodičia.

Spolu sme si v tejto sezóne nazbierali vo výkonnostných kategóriách 18x zlatú, 18x striebornú a 18x bronzovú medailu, v kategóriách Interpretačného korčuľovania, Adult a začiatočníkov to bolo 16x zlatú, 8x striebornú a 2x bronzovú medailu. Ďakujeme všetkým za pomoc a podporu. Neostávame však spať na „vavrínoch“ a makáme ďalej!!! 

 


 


12th Avas Cup Miskolc 2017 a krasokorčuliari Figure Skating Club Žilina si odniesli 8x zlato a 2x striebro

Medzinárodná súťaž, na ktorej sa predstavili krasokorčuliari z Ukrajiny, Ameriky, Lotyšska, Chorvátska, Švajčiarsko, Poľska, Maďarska a Slovenska sa konala od 24. – 26. 3. 2017 v Maďarskom Miškolci priniesla do Žilinského Figure Skating Clubu ďalšie vzácne kovy.

Basic Novice A Girls I                                 
Linda Lengyelová - 6. miesto
Terezka Fuchsová - 7. miesto

Basic Novice A Girls II
Lucka Huríková - 6. miesto      

Chicks 2009 Girls
Nelka Huríkova - 1. miesto

Chicks 2008 Girls
Emily Scott - 4. miesto

Cubs 2007 Girls
Lucka Kubicová - 7. miesto

Cubs 2006 Boys
Marek Lokaj - 1. miesto
Miško Fuchs - 2. miesto

Cubs 2006 Girls
Vaneska Šelmeková - 1. miesto

Basic Novice A boys
Martin Lokaj - 1. miesto                                                

Basic Novice B Girls
Bianca Srbecká - 5. miesto

Adult C Bronze Men
Stanko Kollár - 1. miesto

Recreational A Bronze
Betka Horváthová - 1. miesto

Recreational B Silver
Milka Kollárová - 2. miesto

Recreational B Bronze
Veronika Horváthová - 1. miesto

Recreational C Bronze
Anička Kollárová - 1. miesto

 

VŠETKÝM GRATULUJEME a ĎAKUJEME ZA KRÁSNU REPREZENTÁCIU KLUBU!!!

 

 

 


 

Vanesa Šelmeková Majsterska Slovenskej republiky

mladšieho žiactva a nádejí 2017

Cez víkend 4. – 5. 3. 2017 sa na zimnom štadióne v Novom meste nad Váhom konali Majstrovstvá Slovenskej republiky mladšieho žiactva a nádejí v krasokorčuľovaní. Krasokorčuliari sa počas sezóny museli splniť kritériá a prebojovať sa medzi 12 respektíve 14 najlepších, ktorí postúpili na Majstrovstvá. Z Figure Skating Clubu Žilina sa prebojovalo 11 korčuliarov. Majsterskou Slovenskej republiky v kategórii nádeje dievčatá 10 sa stala naša Vaneska Šelmeková, ktorá za celú sezónu v Slovenskom pohári vybojovala 7x 1. miesto, 1x 3. miesto a z toho na medzinárodných súťažiach obsadila 2x 2. miesto a 1x 4. miesto. (na fotke na stupni víťazov, aj s pani trénerkou Bibiánou Srbeckou)

Všetci naši krasokorčuliari predviedli pekné výkony a podarilo sa im obsadiť tieto miesta:

Nádeje dievčatá 7

Nela Huríková 14. miesto

Mladšie nádeje chlapci

Dávid You 6. miesto

Staršie nádeje chlapci

Marek Lokaj 4. miesto

Michal Fuchs 5. miesto

Nádeje dievčatá 10

Vanesa Šelmeková 1. miesto

Mladší žiaci

Martin Lokaj 9. miesto

Mladšie žiačky 11

Tereza Fuchsová 6. miesto

Mladšie žiačky 12

Rebecca Kavecká 4. miesto

Linda Lengyelová 5. miesto

Lucia Huríková 8. miesto

Sofia Sebíňová 10. miesto

 

VŠETKÝM SRDEČNE GRATULUJEME!!! 

 


 


1.   ročník Opal Trophy Prešov bol pre FSC Žilina úspešný

Cez poslednú februárovú nedeľu sa v Prešove konala premiéra krasokorčuliarskej súťaže Opal Trophy Prešov. 9 krasokorčuliarov Figure Skating Clubu Žilina dosiahlo vysoké bodové skóre a predviedli krásne výkony.

Nádeje dievčatá 8

 Emily Scott 1. miesto

Nádeje dievčatá 9

 Lucia Kubicová 1. miesto

Nádeje staršie chlapci

Michal Fuch 2. Miesto

Marek Lokaj 4. miesto

Mladšie žiačky 11

Tereza Fuchsová 2. Miesto

Karin Bobčeková 5. miesto

Mladšie žiačky 12

Rebecca Kavecká 2. Miesto

Sofia Sebíňová 3. miesto

Mladší žiaci

Martin Lokaj 2. miesto

 

Všetkým srdečne gratulujeme!!! 😊

 


 


Veľká cena Ružomberka

Cez víkend 18.-19.2.2017 sa v neďalekom Ružomberku konala krasokorčuliarska súťaž pod názvom Veľká cena Ružomberka 2017. Deviati krasokorčuliari Figure Skating Clubu Žilina , ktorí podali pekné výkony, sa predstavili v 6-tich kategóriách:

Nádeje dievčatá 7

Nela Huríková 14. Miesto

Nádeje dievčatá 9

Lucia Kubicová 11. Miesto

 Júlia Kollárová 18. miesto
 

Nádeje dievčatá 10

Vanesa Šelmeková 1. miesto
 

Mladšie žiačky 12

Lucia Huríková 4. Miesto

Rebecca Kavecká 5. Miesto

Sofia Sebíňová 6. miesto
 

Staršie žiačky

Bianca Srbecká 1. Miesto


Adult Silver

Stanislav Kollár  2. miesto

Všetkým srdečne gratulujeme :)

 


 


Vo februári sa pretekárka Figure Skating Clubu Žilina - Emily Scott (7 rokov) úspešne zúčastnila na dvoch medzinárodných pretekoch na Islande a v Dánsku.

Na Reykjavik International Games 2017 (RIG 2017) sa Emily umiestnila na 3.mieste za pretekárkou z Francúzska a Islandu. 

V súťaži Flyver Cup 2017 v Dánsku v konkurencii pretekáriek z Dánska, Švédska, Ruska a Nemecka sa umiestnila tiež na 3 mieste. 

Srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým sympatizantom a trénerkám za podporu. Najmä hlavnej trénerke Bc. Bibiáne Srbeckej, ktorá pripravila choreografie voľnej jazdy, ktoré sa museli upraviť podľa požiadaviek daných medzinárodných súťaží.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


Nádherná atmosféra spojená s vynikajúcimi výkonmi krasokorčuliarov na 8. ročníku Žilinskej piruety – Memoriálu manželov Novákovcov

 

Od Od 10. do 12. 2. 2017 žilinský zimný štadión ovládla nádherná atmosféra krasokorčuliarskej súťaže.

Cez tieto 3dni sa predviedlo spolu 211 krasokorčuliarov v 20-tich kategóriách zo Slovenska aj Maďarska.

Z nášho Figure Skating Clubu Žilina sa predviedlo 31 krasokorčuliarov. Nazbierali sme spolu 13 medailových pozícií.

Medailové pozície kategórií Slovenského pohára obsadili:

Seniorky – Lívia Lorinčíková 1. miesto (KK Zvolen), Mária Vinogradová 2. miesto (ŠKP Bratislava),

Juniori – Marco Klepoch 1. miesto (KŠK Slovan Bratislava),

Juniorky – Ema Gabaniová 1. miesto (HK Nitra Kraso), Nina Letenayová 2. miesto (ŠKP Bratislava), Bibiána Snopková 3. miesto (KK Zvolen),

Staršie žiačky - Bianca Srbecká 1. miesto (FSC Žilina), Klaudia Toulová 2. miesto (KK Trnava), Lucia Štefanková 3. miesto (HK Mesta Nitra),

Mladšie žiačky 12 – Alexandra Filcová 1. miesto (KŠK Slovan Bratislava), Zuzana Daubnerová 2. miesto (ŠKP Bratislava), Rebecca Kavecká 3. miesto (FSC Žilina),

Mladšie žiačky 11 – Jana Ochranková 1. miesto (KK Nové mesto nad Váhom), Erika Balážová 2. miesto (Kraso Trenčín), Anna Šimová 3. miesto (KK Nové mesto nad Váhom),

Mladší žiaci – Jozef Čurma 1. miesto (KK Trnava), Jakup Galbavý 2. miesto (ŠKP Bratislava), Matej Kršňák 3. miesto (TJ AKO Piešťany),

Nádeje dievčatá 10 – Vanesa Šelmeková 1. miesto (FSC Žilina), Laura Camila Herrera Braxator 2. miesto (Kraso Hamikovo), Barbora Rusnaková 3. miesto (KC Košice),

Nádeje dievčatá 9 – Hana Čermaková 1. miesto (Kraso Hamikovo), Natália Chibuzor Ostrolucká 2. miesto (Kraso Trenčín), Andrea Bačová 3. miesto (ŠKP Bratislava),

Staršie nádeje chlapci – Lukáš Václavík 1. miesto (ŠKP Bratislava), Marek Lokaj 2. miesto (FSC Žilina), Michal Fuchs 3. miesto (FSC Žilina),

Nádeje dievčatá 8 – Nataša Mokráňová 1. miesto (ŠKP Bratislava), Nina Benková 2. miesto (Kraso Trenčín), Hana Daubnerová 3. miesto (ŠKP Bratislava),

Nádeje dievčatá 7 – Nina Balážová 1. miesto (Kraso Trenčín), Chiara Snopeková 2. miesto (ŠKP Bratislava), Alexandra Rumanovská 3. miesto (KK Iskra Banská Bystrica),

Mladšie nádeje chlapci – Nicolas Alex Kaluža 1. miesto (KK Nové mesto nad Váhom), Matej Karč 2. miesto (KK Ruža Ružomberok), Dávid You 3. miesto (FSC Žilina),

V interpretačnom korčuľovaní a Adult:

IK B Gold – Romana Weindlingová 1. miesto (KK Žilina), Katarína Smutná 2. miesto (KK Žilina), Alexandra Geletová 3. miesto ( KK Spišská Nová Ves),

IK B Silver – Kristína Gašperová 1. miesto (FSC Žilina),

IK C3 Gold – Anna Kollárová 1. miesto (FSC Žilina), Emília Melová 2. miesto (FSC Žilina), Jana Novacká 3. miesto (KK Púchov), IK C2 Gold – Emília Kollárová 1. miesto (FSC Žilina), Hanka Salkovská 2. miesto (HK Nitra Kraso), Adriana Staňová 3. miesto (FSC Žilina),

Adult Silver – Lýdia Olejníková 1. miesto (KK Liptovský Mikuláš), Stanislava Piatková 2. miesto (KK Liptovský Mikuláš), Stanislav Kollár 3. miesto (FSC Žilina),

Začiatočníci – Ema Laššová 1. miesto (FSC Žilina), Tamara Mangult 2. miesto (Kraso Hamikovo), Dominik Drnzík 3. miesto (HK Nitra Kraso),

Hviezdičky – Paulína Hrebiková 1. miesto (Kraso Trenčín), Magdaléna Jančovičová 2. miesto (HK Nitra Kraso), Paulína Beňová 3. miesto (Sporting Club Piešťany).

 Môžeme zhodnotiť, že celý priebeh súťaže prebehol bez komplikácií a Tešíme sa na ďalšie ročníky. Takisto chceme poďakovať všetkým našim sponzorom a priaznivcom.

 


 

Figure Skating Club Žilina má Majsterku SR 2017

Dňa 4.-5. 2. 2017 sa konalo v Košiciach vrcholné podujatie v krasokorčuliarskom športe pre kategórie juniorov a staršieho žiactva a to Majstrovstvá Slovenskej republiky.

Po namáhavej ceste nominačných kritérii, ktoré musia pretekári zvládnuť počas sezóny, aby sa vôbec kvalifikovali na túto súťaž, sa pretekárka Figure Skatig Clubu Žilina – staršia žiačka Bianca Srbecká dostala na 5.  priečku v postupovom rebríčku. Po vydarených a snaživých jazdách spomedzi 18 pretekárok z celého Slovenska nakoniec potvrdila svoje kvality. Po technickej stránke skočila jediná obtiažný skok v čistom prevedení a to dvojitého axla a po stránke estetickej získala najvyššie hodnotenie od rozhodcov. Tým si zabezpečila presvedčivé 1. miesto po krátkom programe a následne na druhý deň to predviedla aj vo voľnej jazde a získala titul Majsterky Slovenskej republiky starších žiačok v sezóne 2016/2017. Zároveň si celkovým bodovým hodnotením 77,73bodu splnila i reprezentačné kritérium.

Veľmi sme jej to priali všetci, lebo pred dvoma rokmi prišla o tento titul, kvôli práve axlovému skoku a teraz to vyšlo konečne tak ako má.

Gratulujeme Biance a ďakujeme všetkým sympatizantom, trénerkám a sponzorom za podporu.

 


 

V januári sme získali 17 medailí (7x zlato, 5x striebro, 5x bronz)

Po pauze počas vianočných sviatkov odštartoval náš klub sériu januárových súťaži a vyslal svojich pretekárov aj na povinné testy výkonnosti.

Hneď prvý víkend (7.-8.1.2017) sa uskutočnil  prvý ročník súťaže v Púchove „1st Figure Skating Challenge“. Preteku sa zúčastnilo 11 pretekárov v 9 kategóriách.

Juniorky

Terézia Viselková – 6.miesto

Staršie žiačky

Bianca Srbecká – 4.miesto

Mladšie žiačky 12

Linda Lengyelová – 3.miesto

Lucia Huríková – 5.miesto

Sofia Sebíňová – 6.miesto

Mladšie žiačky 11

Tereza Fuchsová – 2.miesto

Nádeje dievčatá 10

Vanesa Šelmeková – 1.miesto

Nádeje dievčatá 9

Júlia Kollárová – 9.miesto

Nádeje dievčatá 7

Nela Huríková – 7.miesto

Začiatočníci

Ema Laššová – 1.miesto

Nádeje mladšie chlapci

Dávid You – 2.miesto

 


 

V piatok 13.januára 2017 sa v Novom Meste nad Váhom uskutočnili výkonnostné testy, ktorých splnenie je jednou z podmienok pre postup na Majstrovstvá Slovenska.

Nasledujúcim pretekárom sa ich podarilo úspešne absolvovať:

Test č.4: Terézia Viselková, Lucia Huríková

Test.č.6: Alexandra Youová, Alžbeta Horváthová, Júlia Kollárová

Test č.7: Dávid You, Nela Huríková

V Novom Meste nad Váhom sa v dňoch 14.-15.1.2017  uskutočnil  aj 8.ročník preteku „Pohár Fedory Kolenčíkovej“. Zúčastnilo sa ho 7 pretekárom v 5 kategóriách.

Staršie žiačky

Bianca Srbecká – 6.miesto

Mladší žiaci

Martin Lokaj – 4.miesto

Mladšie žiačky 11

Karin Bobčeková – 12.miesto

Nádeje staršie chlapci

Marek Lokaj – 5.miesto

Michal Fuchs – 6.miesto

Nádeje dievčatá 9

Júlia Kollárová – 14.miesto

Alžbeta Horváthová – 18.miesto

 

Na východ do Košíc sa v dňoch 21.-22.1.2017 vybrala silnejšia zostava na „Veľkú cenu Košíc a Košickú korčuľku 2017“. Klub reprezentovalo 18 pretekárov v 11 kategóriách.

 

Mladší žiaci

Martin Lokaj – 6.miesto

Mladšie žiačky 12

Linda Lengyelová – 4.miesto

Rebeca Kavecká – 5.miesto

Lucia Huríková – 7.miesto

Sofia Sebíňová – 8.miesto

Nádeje staršie chlapci

Michal Fuchs – 3.miesto

Marek Lokaj – 4.miesto

Mladšie žiačky 11

Tereza Fuchsová – 3.miesto

Karin Bobčeková – 7.miesto

Nádeje dievčatá 10                                                         

Vanesa Šelmeková – 1.miesto

Alexandra Youová – 10.miesto

Nádeje dievčatá 9

Alexandra Pivková – 7.miesto

Nádeje mladšie chlapci

Dávid You – 1.miesto

Nádeje dievčatá 7

Nela Huríková – 8.miesto

Začiatočníci

Ema Laššová – 1.miesto

IK C3 Gold

Anna Kollárová – 1.miesto

IK C2 Gold

Veronika Horváthová – 1.miesto

Emília Kollárová – 2.miesto

 

 

 

 


 

V posledný januárový víkend (27.-28.1.2017) sa uskutočnila „Veľká cena Zvolena“

Mladší žiaci

Martin Lokaj – 3.miesto

Mladšie žiačky 12

Rebeca Kavecká – 2.miesto

Linda Lengyelová – 3.miesto

Nádeje dievčatá 8

Emily Scott- 10.miesto

IK C2 Gold

Emília Kollárová – 2.miesto

 

Všetkým gratulujeme!!!

 


 

 


 

Predvianočná Bratislava

Počas predvianočného víkendu sa konal 58. ročník Grand Prix of Bratislava, súťaž patrí medzi najstaršie športové podujatia na Slovensku.

Tento rok sa súťaže zúčastnilo takmer 250 krasokorčuliarov zo 14 krajín. Náš klub reprezentovalo 11 pretekárov v 7 kategóriách:

Advanced Novices Girls

Bianca Srbecká – 20.miesto (7.miesto SP)

Pre-Novices Girls

Rebecca Kavecká - 11.miesto (9.miesto SP)

Tereza Fuchsová – 12.miesto (10.miesto SP)

Karin Bobčeková – 21.miesto (16.miesto SP)

Juvenile Boys

Marek Lokaj – 2.miesto

Juvenile Girls 10

Vanesa Šelmeková – 4.miesto  (3.miesto SP)

Alexandra Youová – 18.miesto (17.miesto SP)

Juvenile Girls 9

Lucia Kubicová – 21.miesto

Júlia Kollárová – 23.miesto

Pre-Juvenile Boys

Dávid You – 3.miesto

Pre-Juvenile Girls 8

Emily Scott – 16.miesto (14.miesto SP)

Všetkým gratulujeme!!!!

 


 

 


 

A prišiel aj Mikuláš

Detičky na Školičke korčuľovania sa na každej hodine krásne poslúchajú a učia sa nové veci, tak sa tento týždeň zaslúžene dočkali aj Mikuláša s pomocníkmi, ktorí ich za snahu odmeňovali sladkosťami.

 


 

Veľká cena Liptova

V dňoch 3.- 4.12.2016 za mrazivého počasia sa konala Veľká cena Liptova, v ktorej si zmeralo sily 110 pretekárov z celého Slovenska. Náš klub reprezentovalo 7 pretekárok v 5 kategóriách:

Mladšie žiačky 12

Lucia Huríková – 3.miesto

Sofia Sebiňová – 4.miesto

Nádeje dievčatá 9

Alžbeta Horváthová – 11.miesto

Nádeje dievčatá 8

Emily Scott – 12.miesto

Nádeje dievčatá 7

Alexandra Gašperová – 8.miesto

Nela Huríková – 9.miesto

Začiatočníci

Ema Laššová – 2.miesto

 

Všetkým gratulujeme!!!

 


 

V  jeden víkend Púchov aj Detva

Cez víkend 26.-27.novembra sa súbežne konali dve súťaže Slovenského pohára. Naši pretekári sa rozdelili a reprezentovali klub na oboch.

4.Veľká cena Púchova

Náš klub reprezentovali 20 pretekárov v 14 kategóriach:

 

Juniorky

Terézia Viselková – 6.miesto

 

Staršie žiačky

Bianca Srbecká – 7.miesto

 

Mladši žiaci

Martin Lokaj – 3.miesto (obr.1)

 

Mladšie žiačky 12

Linda Lengyelová – 3.miesto

Rebeca Kavecká – 4.miesto

 

Mladšie žiačky 11

Tereza Fuchsová – 2.miesto

 

Nádeje staršie chlapci

Marek Lokaj – 1.miesto (obr.2)

Michal Fuchs – 2.miesto (obr.2)

 

Nádeje dievčatá 10

Vanesa Šelmeková – 1.miesto (obr.3)

Alexandra Youvá – 11.miesto (9.miesto SP)

 

Nádeje dievčatá 9

Lucia Kubicová – 14.miesto

Alexandra Pivková – 15.miesto

Júlia Kollárová – 16.miesto

 

Nádeje mladšie chlapci

Dávid You – 3.miesto

 

IK C2 Gold

Emília Kollárová – 1.miesto

Adriana Staňová – 4.miesto

 

IK C3 Gold

Anna Kollárová – 2.miesto

 

IK B Silver

Kristína Gašperová – 5.miesto

 

Adult

Stanislav Kollár – 1.miesto

 

Hviezdičky

Lea Kapustová – 7.miesto

 

3.Poľana Cup Detva

Skromnejšia zostava sa predstavila v Detve v celkovom počte 6 pretekárok v 4 kategóriách.

    Mladšie žiačky 12

    Lucia Huríková – 2.miesto

    Sofia Sebiňová – 3.miesto

    Mladšie žiačky 11

    Karin Bobčeková – 7.miesto

    Nádeje dievčatá 9

    Lucia Kubicová – 2.miesto

    Alžbeta Horváthová – 8.miesto

    Nádeje dievčatá 8

    Emily Scott – 9.miesto

 

Všetkým gratulujeme!!!

 


 

11th Eastern Hungary Cup

Cez víkend, 19.novembra 2016,  si naše štyri pretekárky odskočili na medzinárodnú súťaž do Miškolca, Maďarsko a reprezentovali nás v troch kategóriách:

Chicks 2008 - girls

Emily Scott – 4.miesto

 

Recreational B Bronze

Veronika Horváthová – 1.miesto

 

Recreational B Silver

Emília Kollárová – 2.miesto

Adriana Staňová – 6.miesto

 


 

54.Grand Prix Banská Bystrica

V dňoch 18.- 20.11.2016 pretekári absolvovali ďalší medzinárodný pretek v Banskej Bystrici .

Náš klub reprezentovali 13 pretekárov v 10 kategóriach:

 

Juniorky

Terézia Viselková – 7.miesto (6.miesto SP)

 

Staršie žiačky

Bianca Srbecká – 5.miesto (4.miesto SP)

 

Mladši žiaci

Martin Lokaj – 6.miesto

 

Mladšie žiačky 12

Linda Lengyelová – 4.miesto

 

Mladšie žiačky 12

Tereza Fuchsová – 3.miesto

Karin Bobčeková – 14.miesto

 

Nádeje staršie chlapci

Michal Fuchs – 2.miesto

Marek Lokaj – 4.miesto

 

Nádeje dievčatá 10

Vanesa Šelmeková – 2.miesto (1.miesto SP)

Alexandra Youvá – 14.miesto (13.miesto SP)

 

Nádeje dievčatá 9

Alexandra Pivková – 18.miesto

 

Nádeje mladšie chlapci

Dávid You – 3.miesto

 

Hviezdičky

Lea Kapustová – 5.miesto

 

Všetkým gratulujeme!!!

 


 

Cena mesta Prešova 2016

V komornej atmosfére sa uskutočnil v dňoch 12.-13.11.2016 pretek Slovenského pohára v Prešove .

Náš klub reprezentovali 4 pretekárky v 3 kategóriach:

 

Mladšie žiačky 12

Linda Lengyelová – 2.miesto (obr.)

Lucia Huríková – 4.miesto (obr.)

 

Nádeje dievčatá 7

Nela Huríková – 10.miesto

 

Začiatočnící

Ema Laššová – 2.miesto

 

 


 

 Figure Skating Club Žilina odštartoval novú sezónu na 9th                               Tirnavia Edea Ice Cup 

V dňoch od 3. – 6. 11. 2016 sa v Trnave tradične konala  

prvá medzinárodná krasokurčuliarská súťaž                        

pod názvom Tirnavia Edea Ice Cup, na ktorej sa

predstavili pretekári z krajín:

Slovenska,Českej Republiky,

Maďarska,Veľkej Británie,

Ruska,Dánska,

Poľska,Francúzska,

Fínska či Rakúska. 

 

Figure Skating Club Žilina mal zastúpenie

v počte 15tich pretekárov v 9tich kategóriách:   

 

Pre – Juvenile girls 7

Nela Huríková – 9. Miesto (8. miesto SP)

Pre – Juvenile girls 8

Emily Scott – 20. Miesto (10. miesto SP)

Pre – Juvenile boys

David You – 3. Miesto /obr.1/                           

    Juvenile girls 9

    Alexandra Pivková - 20. miesto (12. miesto SP)
    Alžbeta Horváthová – 24. miesto (15. miesto SP)

    Juvenile girls 10

    Vanesa Šelmeková – 2. miesto (1. miesto SP) /obr.2/

    Alexandra Youová – 17. Miesto (8.miesto SP)

    Juvenile boys

    Michal Fuchs – 2. miesto
    Marek Lokaj – 6. Miesto (3. miesto SP)

    Pre – Novice girls

    Tereza Fuchsová – 16. miesto (11.  miesto SP)
    Linda Lengyelová –  22. miesto (14. miesto SP)
    Lucia Huríková – 28. miesto (17. miesto SP)
    Sofia Sebiňová – 32. miesto (20. miesto SP)

    Pre – Novice boys

    Martin Lokaj – 8. Miesto (6. miesto SP)

    Advanced Novices girls

    Bianca Srbecká – 30. miesto (13. miesto SP)

    VŠETKÝM SRDEČNE GRATULUJEME!!!

 


 

Na záver letnej prípravy sa rozhodli naši pretekári si v sobotu 10.9.2016  zmerať svoje sily v atletickej súťaži „Zátopkova desiatka“.  Celkovo sa súťaže zúčastnilo 10 pretekárov s nasledujúcim umiestnením:

     Kategória najmladší 2010 a mladší

     Kapustová Lea 7.miesto

 

    Kategória 2007-2010

    Dievčatá

    Pivková Alexandra 5.miesto

    Horváthová Alžbeta 9.miesto

    Chlapci

    Fuchs Michal  1.miesto

Kategória prípravka žiačky

Fuchsová Tereza 2.miesto

Sebiňová Sofia  3.miesto

Staňová Adriana 7.miesto

Horváthová Veronika  11.miesto

 

Kategória mladšie žiačky

Srbecká Bianka 3.miesto

 

Kategória staršie žiačky

Melová Emília  1.miesto    

 

 

 


 

TOPlist